За пета поредна година b2b Media ще награди компаниите с eкологични практики, които са загрижени за устойчивото развитие на средата в България. Желаещите да кандидатсват все още могат да го направят на сайта на кампанията – green.b2bmedia.bg
До церемонията за връчването на зелените оскари остават две седмици. На официална церемония на 28 май в Софийската филхармония ще бъдат обявени призьорите.
Събитието е под патронажа на Президента на РБ г-н Росен Плевнелиев и с подкрепата на Министерството на околната среда и водите.
Наградите включват специална “зелена грамота” и статуетка!
Ето и коментара на журито:
Надя Маринова - председател на журито и основател на b2b Media.
Кои са новите моменти в конкурса?
Новата категория, която отворихме тази година е Биоиндустрия. Тя търпи развитие през годините и затова сме я обособили в отделна категория.
Вторият важен момент е новата награда, която е насочена към медиите, а именно „Зелено перо“. Тя е насочена към журналисти, които имат публикации на зелена тема, независимо дали е било за практики, проблеми, компании или общини, важното е публикациите да са насочени към зелената тематика. Всеки журналист може да изпрати материалите си, които ще бъдат подредени и един заслужил колега ще получи не само приза „Зеленото Перо“, но и специалната награда велосипед, предоставен от MaxEurope.
Вдъхновени сме от зелените иновации
Марина Стефанова - изпълнителен директор на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН
Какво ви накара да се включиве в конкурса?
Считам, че зелената икономика е един от основните двигатели за растеж и може би ще стане приоритет за развитието на нашата цялостна икономика, но това което ни лисва е събирането на критична маса добри примери. Един от тези добри примери вече четири години е този конкурс.
Вдъхновението, от това да видиш толкова много зелени иновации ми дава и повод за гордост, защото е част от работата ни в Българската мрежа на Глобалния договор на ООН.
Показваме добрите примери за устойчиво развитие
Арх. Николай Гълъбов - председател на Камарата на архитектите в България.
До колко са значими зелените практики в архитектурата?
Това, което стана в Мизия, Аспарухово, градушката която удари София, всичко това в рамките на месец и половина са следствия на неустойчиви, незелени модели на развитие.
Благодарение на инициативи като тази в последните години много неща са се променили. Климатичните промени вече не се оспорват.
Какви са ползите за самите компании?
По цял свят изследванията показват, че вграждането на зелени практики в бизнеса повдига производителността с около 30 процента. Повишава се здравето на хората и начина им на работа.
По време на икономическата криза най-слабо засегнати са били зелените компании, даже някои от тях са отчели ръст на дейността си.
Наближава церемонията за „зелените“ Оскари на b2b Media
- Детайли
- b2b Media