Сатурн освен с размерите си и уникалната система от пръстени провокира интереса на учените и заради своите спътници, които са повече от 60 на брой. Титан е името на най-голямата луна на втората по големина планета в Слънчевата система, която крие доста загадки. NASA вярват, че това е едно от малките места в галактиката, което е подходящо за човешка мисия след Марс. Разбира се това поставя въпроса възможно ли е в действителност астронавти да оцелеят на повърхността на Титан?
Оказва се, че отговора на този въпрос е положителен. Последните проучвания на учените показват, че астронавти биха могли дълго време да бъдат на Титан, предаде Engadget Най-голямата луна на Сатурн е относително безопасна от радиация и е покрита с течност (макар и не вода), което би благоприятствало евентуална човешка мисия. Бъдещите колонисти ще могат да се възползват от изобилието от въглеводородни езера, с които биха могли да генерират енергия. Това може да стане с комбинация от водород и ацетилен.
Радиоактивното разпадане е фактор, който би улеснил изграждането на атома електроцентрала, която да генерира необходимото електричество за нуждите на колонията. Соларните панели са безполезни на повърхността на Титан, но за сметка на това вятърните турбини могат да създадат 10 пъти повече електричество от горната атмосфера, в сравнение със Земята. Големият проблем е свързан с безпроблемното кацане, което се дължи на ниските температура и гравитация, както и на негостоприемната атмосфера на Титан.