Европейска платежна система обедини усилия с известната школа по изкуство и дизайн, за да покаже визията си за външния вид и функциите на т.нар. wearables за разплащания през 2020 г.
Как да управляваме рестото по дигитален път, да разпределяме плащанията с един жест на ръката или да интегрираме модната индустрия, социалните медии и разплащанията само в една брошка?
Бе отправено предизвикателство към петима студенти и абсолвенти на университета да изпитат възможностите на търговията без граници, като си представят как ще изглеждат безконтактните wearables през 2020 г. Заданието изискваше, от една страна, дизайнът, който разработват, да е удобен за извършване на разплащания, а, от друга, да предизвика досегашните представи на индустрията за този тип устройства.
Резултатът е нагледен пример за това как сътрудничеството в сферата на иновациите допринася за бързите промени в света на разплащанията.
Това са три от концепциите за дизайн на аксесоарите за разплащане, т.нар. Wearables.
„Ресто“
Устройството „Ресто“ помага на хората да управляват транзакции в по-малки деноминации по дигитален път. То спомага да избегнем монетите и позволява съхраняването на дребното ресто на т.нар. wearables.
Видео за устройството:
„Бюджетен планьор“
„Бюджетният планьор“ е аксесоар за разплащания, който се поставя на китката на потребителя, за да му помогне да организира разходите си в точката на продажба посредством само едно движение.
Видео за устройството:
Брошка
Брошката е модерно устройство, което свързва онлайн света с физическия свят чрез приложение за добавена реалност, задействано от Bluetooth технология.
Видео за устройството:
Това е резултат от съвместен проект на Visa Европа и престижния колеж по изкуство и дизайн „Сентрал Сейнт Мартинс“ в Лондон, Великобритания.