Пчеларите в САЩ са изгубили 44% от пчелните си колонии за 2015
В наскоро излязъл доклад на Bee Informed Partnership в сътрудничество с Apiary Inspectors of America и Американския департамент по земеделие се съобщава, че пчеларите в Америка са изгубили 44%  от броя притежавани колонии за изминалата година. Този процент е близък до най-големите годишни загуби за изминалите 6 години. Тези резултати се приемат за прекалено отрицателни, за да бъдат устойчиви за земеделието на САЩ и пчеларската индустрия.

“Загубите на пчели потвърждават тезите на учени и изследователи, че трябва да предприемем незабавни мерки за ограничаването на пестицидите, които допринасят за спада на популацията на пчелите” споделя Тифани Хейнс, част от екипа на Friends of the Earth. “Колкото повече отлагаме, толкова по сериозна става ситуацията”.

Разрастваща се група от учени приписва причините за изчезването на пчелите на няколко фактора, от които е излагането на някои от най-широко разпространените инсектициди и неоникотиноидни пестициди.

Щатове, градове, университети, бизнеси и федерални агенции в САЩ са предприели мерки да ограничат употребата на тези пестициди поради забавянето на Американска агенция за опазване на околната среда да предприеме мерки. Тези пестициди остават широко употребявани, макар многото сведения, че те убиват пчелите и ги правят по-уязвими за  патогени и стресори.

През април 2015 година, Американска агенция за опазване на околната среда (EPA) обявява мораториум за нови и разширени употреби на неоникотиноиди, докато оценя рисковете от тях за опрашителите. През януари 2016 година, EPA публикува предварителен доклад за оценка на риска от неоникотиноидни имидаклоприди, в който се съобщава, че те носят рискове за пчелите.

Агенция за опазване на околната среда разчита главно на щатите и районите да развият сами планове за защита на опрашителите от употребата на пестициди, което е инициатива започната от Pollinator Health Task Force, група създадена от Меморандума за опрашителите на президента Обама.

Реклама

Inspiration Hub

 
  • Първа помощ при чревна инфекция през лятото

    Д-р Теа Александрова: По-голяма част от стомашно-чревните инфекции се причиняват от вируси.Д-р Теа Александрова завършва медицина с отличие през 2018 г. Работи в отделението по педиатрия и в спешения педиатричен кабинет към УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ...

Коментари

Реклама

Още новини:

Още анализи: