Много страни по света вече са заявили своите планове за увеличаване на обема енергия, който се извлича от възобновяеми източници.
Ново проучване предполага, че тези тергети са много по-ниски от потенциалното увеличаване на инсталациите на възобновяемите източници в бъдеще.
Това е резултатът от проучване разработено от DNV GL. Направена е анкета сред лидерите на пазара на тема дали модерните фотоволтаични инсталации могат да осигурят две трети от генерираната енергия в световен мащаб до 2050 година. Резултатите показват, че 80% от респондентите намират това за реалистична прогноза.
Половината от участниците в проучването вярват, че това може да е постижимо много по-скоро като очакванията им са до 2030 година 70% от световната енергията да идва от възобновяеми източници.
Изследването също така посочва редица ключови събития, които оформят сектора с течение на времето. Много от респондентите отбелязват нарастване в предлагането на поддържащо оборудване, нужно за осъществяването на мащабни инсталации на фотоволтаични системи.
Дори и ако 70% възобновяема енергия не е постижима в следващите няколко години, инсталирането на слънчеви фотоволтаични мощности не показва признаци на забавяне или спиране.
Според скорошен доклад на Grand View Research, може да се очаква рестеж на соларните инсталации в следващите години като до 2020 година те ще са с прогнозиран капацитет от 450 гигавата.
Докладът посочва още очакваната промяна на глобално ниво. Фокусът на индустрията ще се смени от Европа към Азия. Страни като Австралия, Южна Корея и Индия се очакват да бъдат сред регионалните лидери в сектора.